Náš sbor je zařazen dle rozdělení jednotek PO do kategorie JPO V/2. V praxi to znamená ,že jsme povoláváni jen k zásahům v nejbližší blízkosti od základny.Proto se naše činnost soustředí spíše na pomocné práce pro obecní úřad a na účasti na hasičských soutěžích. Ročně jsme povoláni  průměrně asi jen  ke dvoum výjezdům k vážným případům (požárům).
Máme soutěžní družstva  jak můžů tak i  žen. Družstva  se pravidelně zúčastňují soutěží od  roku 1999. Převážně navštěvujeme soutěže v okrese Havlíčkův Brod. Naší domácí Ligou  je Havlíčkobrodská Liga v požárním útoku.
V létě 2004 jsme uskutečněnili první ročník soutěže o pohár starosty obecního úřadu. Další rok jsme tuto soutěž zařadili do seriálu soutěží havlíčkobrodské ligy. Soutěž havlíčkobrodské ligy včetně souboje o pohár starosty obce  můžete shlédnout každým rokem o prázdninách na fotbalovém hřišti ve Věži. K našemu zázemí patří Hasičská zbrojnice a hasičské cvičiště ,které jsme vybudovali  na fotbalovém hřišti. Snažíme se také o zlepšení kulturního života v obci proto každý rok pořádáme Hasičský ples a v letních měsících taneční parkety.